Jak sprawić, by biżuteria nie śniedziała

Każdy z nas miał styczność z bardzo starą posrebrzaną bądź srebrną biżuterią, znalezioną zapewne przypadkowo gdzieś na strychu. Nie musi to być nawet biżuteria, ale sztućce albo zastawa wykonana ze srebra, którą dziadkowie kupili bardzo dawno temu. Wygląd takiego przedmiotu od razu przywodzi na myśl,jak wiele lat spędził w ukryciu. Srebro straciło dawno swój połysk a kolor nabrał ciemnej nieregularnej barwy. Prawda jest taka, że nie potrzeba wielu lat,aby srebrny pierścionek nie wyglądał jak nowy.

Z doświadczenia wiemy, że niekiedy nawet po paru miesiącach widać różnice. Jest kilka prostych zasad którymi warto się kierować,jeżeli nie chcemy co chwilę czyścić na przykład naszego ulubionego łańcuszka ze srebra. Biżuteria srebrna nie lubi otwartych i naświetlonych przestrzeni więc jeśli trzymasz swoje kolczyki na półce czy stoliku to możesz być pewien, że wkrótce pojawią się pierwsze czarne plamki. Z reguły nie wystarczy chowanie do ozdobnego pudełeczka i zamykanie w szufladzie na klucz. Taka czynność tylko nieznacznie wydłuży czas zanim srebro poczernieje. W takim razie jeśli planujemy ubrać nasze najładniejsze srebrne kolczyki dopiero za rok,warto zainwestować w hermetyczne woreczki strunowe i tam trzymać nasze rzadko używane eksponaty. Możemy nie być świadomi o tym jak zanieczyszczone powietrze (głównie poprzez siarkę i związki siarki) wpływa na wygląd naszych błyskotek. Szczelnie zamknięty pojemnik skutecznie odizoluje srebro od szkodliwych skutków oddziaływania atmosfery. Problem brudnej biżuterii zniknie,jeśli rzadko będziemy ją z siebie zdejmować ( a najlepiej w ogóle nie zdejmować, bo srebro lubi być noszone). Bardzo komfortową sytuację mają mężczyźni. Gruby łańcuszek lub bransoleta pancerka, nie zerwie się nawet podczas ciężkiej pracy fizycznej,bądź niespokojnego snu. Przy okazji zostanie wyczyszczony podczas codziennej kąpieli. W pewnym sensie,nawet nasze ubranie niejako poleruje ubrany łańcuszek. Ten ostatni argument nie jest raczej udowodniony naukowo ale jednak wydaje się mieć sens.

Niestety bywa i tak, że podczas noszenia nasza srebrna bransoletka czernieje w zatrważającym tempie. Na to już chyba nie ma rady. Warto się wtedy zastanowić nad metodami czyszczenia srebra. Sposobów na to jest sporo a część z nich postaramy się opisać przy najbliższej okazji.

Sklep internetowy na platformie SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie